Jakie wymogi powinna spełniać dobra przychodnia implantologii?
www.przychodnie.plPrzychodnie

środa 05.08.2020

  specjalizacje

 Aktualności

Jakie wymogi powinna spełniać dobra przychodnia implantologii?

Przychodnia stomatologiczna powinna spełniać wymogi określone w Rozporządzeniu MZiOS z dnia 23 kwietnia 1998 roku. Wysokiej klasy przychodnia specjalizująca się w implantologii powinnna swoim pacjentom zapewniać możliwość pełnej diagnostyki na miejscu (RVG,OPG,CT). Powinien być także przygotowany na możliwość zmiany przebiegu przeprowadzanego zabiegu i posiadać u siebie magazyn implantów renomowanych firm implantologicznych oraz biomateriałów niezbędnych do uzupełniania braków kostnych. Powinien być także zabezpieczony na wypadek usterki sprzętu i posiadać zapasowe końcówki do unitów stomatologicznych. Dobry gabinet implantologiczny powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt chirurgiczny. Bardzo istotne jest posiadanie nowoczesnego sprzętu np. piezosurgery, urządzenia do cięcia kości. Jest to nowa, rewolucyjna technika osteotomii i osteoplastyki. Pozwala ona na przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych jamy ustnej również, a właściwie przede wszystkim, w przypadkach stanowiących szczególne wyzwanie dla chirurga. Jest to wysoce wyspecjalizowane narzędzie zapewniające niezawodność i precyzję działania, które można wykorzystywać w wielu zabiegach kostno-chirurgicznych. Powinny być stosowane tylko i wyłącznie oryginalne komponenty, co zapobiega groźbie utraty gwarancji producenta.

1. Czy ważna jest lokalizacja przychodni?

Lokalizacja gabinetu jest ważna, ale nie najważniejsza. Oczywiście korzystnie jest mieć dobry gabinet jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania lub pracy w razie konieczności dodatkowej wizyty, kontroli czy konsultacji. Jednak, jeśli takiego gabinetu nie mamy w pobliżu warto poświęcić trochę więcej czasu na dojazd, by móc się czuć komfortowo i ze spokojem oddać się w ręce zaufanemu lekarzowi. Niektórzy pacjenci, w poszukiwaniu optymalnego wykonania implantacji decydują się na podróż do innego kraju. Nowoczesne gabinety, świetna kadra i niższe ceny niż na Zachodzie działają zachęcająco na zagranicznych gości.

1. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze przychodni?

Wybierając przychodnię pacjent powinien zwrócić uwagę na wiele czynników m. in. na zapach, muzykę, wyposażenie, personel, czystość i wiele innych. Wbrew pozorom zapach i muzyka mogą odegrać ogromnie ważną rolę w przypadku, kiedy pacjent ma złe doświadczenia z przeszłości dotyczące wizyty u dentysty. Oczekiwanie na zabieg lub konsultacje jest ogromnie stresujące też bardzo ważne jest zmniejszenie go poprzez komfortowe i przyjazne wnętrze. Miłe osoby w rejestracji, wygodne fotele w poczekalni, przyjazne kolory otoczenia, możliwość skorzystania z bezprzewodowego internetu, poczytania prasy, kawa i herbata oraz miejsca parkingowe dla pacjentów, to istotne szczegóły, które wypływają na nasz nastrój. Jeżeli od razu widać troskę o samopoczucie pacjentów, można się spodziewać, że kolejne etapy również będą tak wyglądać. Istotne jest aby wybrać gabinet w którym czujemy się komfortowo i który nie będzie kojarzył nam się ze strachem. Bardzo ważny jest także zapach jaki panuje w gabinecie. Dlatego też obecnie gabinety coraz częściej używają nowoczesnych materiałów bezzapachowych oraz aromatoterapii. Relaksująca muzyka bardzo pomaga w zmniejszeniu stresu, który towarzyszy wizycie.

3. Jakie pytania powinnyśmy zadać lekarzowi?

Stomatolog musi umieć zdobyć zaufanie pacjenta oraz uczciwie pomóc w wyborze najlepszego dla danego przypadku sposobu leczenia. Podczas konsultacji lekarz powinien rozmawiać z pacjentem a nie tylko informować. Starannie wykonany wywiad medyczny obejmuje szczegółowe pytania lekarza i jego odpowiedzi na pytania pacjenta. Mamy prawo pytać lekarza, o co chcemy. W przypadku implantologii powiedzenie nie ma głupich pytań sprawdza się całkowicie. Złe podejście do pacjenta jest zniechęcające i na pewno nie sprzyja procesowi leczenia, więc jeśli zostaliśmy źle potraktowani na etapie konsultacji warto rozejrzeć się za innym gabinetem.

Zobacz więcej

Poinformuj znajomego
Telewolt Sp. z o.o.przychodnie.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 Warszawa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel. 601 410 411
e-mail: redakcja@przychodnie.pl